Festival vína Karlovy Vary

Festival v Karlových Varech, to nemusí automaticky znamenat svátek filmů a filmových hvězd, ale také vína a vinařů. Letos se koná vůbec první ročník Festivalu vína v Karlových Varech. Ojedinělá možnost ochutnat více jak 50 rozličných vín z více jak 11 zemí světa. Tuzemskou produkci doplní za osobní účasti vinařů tito tři producenti: Hana a František Mádlovi, Vinařství Gotberg a Vinařství na Soutoku. Jako určitá protiváha vínům z jižní Moravy bude prezentováno i několik vzorků z české vinařské oblasti, konkrétně z Vinařství Velké Žernoseky.

Zahraniční produkce včetně oceněných vín

Festival vína Karlovy Vary

Festival vína Karlovy Vary

Dovozová vína budou pokrývat prakticky kompletní škálu aktuální světové produkce. Velká část bude věnována Francii, která bude následována i tradičním rivalem – Itálii. Ale celkově škála zahraničních vín bude podstatně širší a na festivalu budou prezentována vína minimálně z 11 zemí. Nebudou samozřejmě chybět osvědčená jména jako Chablis, Châteauneuf-du-Pape, Champagne či Barolo. Na druhou stranu určitě budou stát za ochutnání neobvyklá vína z Portugalska, široká škála bag-in-boxů či nealkoholická vína. Mnohá vína získala mezinárodní i tuzemská ocenění. Jako například Edizione Cinque Autoctoni, které bylo vyhlášeno nejlepším červeným vínem Itálie pro rok 2018. Mezi šumivými vína najdete samozřejmě populární Prosecco, španělskou Cavu, ale také francouzský cremant, který byl oceněn jako nejlepší francouzský sekt na tuzemském trhu. 

Karlovy Vary – nejen město lázní

Jedná se o vůbec první ročník tohoto vinného festivalu v západočeském lázeňském městě. Festival proběhne formou neřízené ochutnávky a je určen jak profesionálům z řad gastronomie, tak soukromým milovníkům vín z blízkého či daleko okolí Karlových Varů. Cílem je připomenout ta nejznámější jména na pomyslné vinařské mapě, ale také seznámit chuťové pohárky účastníků s novými trendy, novými chutěmi a regiony, odkud pocházej zajímavá vína. Sice svým věhlasem zatím malá, ale svou chutí a potenciálem značná. A v neposlední řadě potěšit právě zmíněné chuťové pohárky západočeských milovníků vína.

Praktické informace:

Festival vína Karlovy Vary 2018Grandhotel Ambassador Karlovy Vary.

21. září 15:00 – 19:00. Vstupné 399,-Kč online / 450,-Kč na místě. 

Podrobné a aktuální informace zde: Festival vína K. Vary a na FB zde.

Martin Kozák

redaktor VINO.TK

You may also like...