Registrace pro 1. kolo Salonu vín – národní soutěže vín 2015 je v plném proudu

Nejpozději do středy 29. října mohou vinaři přihlašovat svá nominovaná vína do 1. kola hodnocení Salonu vín – národní soutěže vín 2015. Možnost registrovat se a pokračovat dále v naší nejvyšší a největší soutěži vín má letos na základě bodového hodnocení z nominačních kol rekordních 1646 vzorků.

Přihlášená vína posoudí odborné komise 9. – 12. 12. v Národním vinařském centru ve Valticích.

Salon vín – národní soutěž vín ČR je vyvrcholením celého systému soutěží a hodnocení vín, který se skládá z 5 oblastních soutěží Národní soutěže vín: 4 soutěže ve vinařské oblasti Morava podle jednotlivých podoblastí (znojemská, mikulovská, velkopavlovická a slovácká) a dále soutěž vinařské oblasti Čechy a dvou celostátních finálových kol. Počet vzorků dělá z Národní soutěže vín s přehledem největší soutěž vín v České republice a náročnost dvoukolového hodnocení a jen stovka oceněných vítězů pak dělá z vyvrcholení soutěže Salonu vín – národní soutěže vín ČR nejvyšší soutěž v zemi. Soutěž organizuje Národní vinařské centrum o.p.s. pod obornou garancí Svazu vinařů ČR.

„Všechna nominovaná vína mají svou kvalitu opřenou o předchozí bodové hodnocení v rámci podoblastních kol Národní soutěže vín. V rámci Salonu vín – národní soutěže vín budou tedy degustátoři vybírat nejlepší z nejlepších. Salon vín má ale vždy jen sto vítězů, proto rekordní konkurence předznamenává i další kvalitativní posun vítězů,“ komentuje slibnou výchozí pozici před finálovým hodnocením Ing. Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra, které Salon vín – národní soutěž vín ČR pořádá a provozuje návaznou degustační expozici.

Z celkových letošních 1646 nominovaných vín pochází 485 z Mikulovska, 365 ze Slovácka, 254 ze Znojemska, 465 z Velkopavlovicka a 77 z vinařské oblasti Čechy.

Vinaři mohou svá nominovaná vína přihlašovat k hodnocení nejpozději do 29. října na stránkách www.elwis.cz.

I díky rostoucí konkurenci a zájmu vinařů o prestižní titul Salon vín ČR roste zájem o Salon vín také u návštěvníků. V loňském roce jich dorazilo ochutnat nejlepší moravská a česká vína do degustační expozice Salonu vín ČR ve sklepení valtického zámku přes 15 000. V letošním roce očekává Národní vinařské centrum jejich další, cca 10% nárůst.

Nad Salonem vín ČR převzal záštitu prezident republiky Miloš Zeman. Pro Salon vín je to bezesporu velká prestiž. „Jsme velmi rádi, že tradice záštity prezidenta republiky, kterou nám poskytl už bývalý prezident Václav Klaus, stále trvá,“ dodává ředitel Národního vinařského centra Ing. Pavel Krška.

Stávající expozice Salonu vín ČR 2014 ve Valticích bude otevřena až do konce ledna 2015. Nová kolekce Salonu vín 2015 bude slavnostně představena v pátek 27. února 2015 a od soboty 28. února 2015 do konce ledna 2016 bude Salon vín ČR otevřen široké veřejnosti.

Vína uložená v degustační expozici Salonu vín ČR jsou určena ke vzdělávání návštěvníků o víně a k propagaci a podpoře našeho vinařství. Široká veřejnost, včetně zahraničních návštěvníků má možnost naše nejlepší vína ochutnat na jednom místě a v reprezentativních prostorách a zároveň se dozvědět všechny podstatné informace o každém víně i výrobcích, jejichž vína budou v Salonu vín České republiky zastoupena. Samozřejmostí je také možnost jakékoli z vystavených vín si také zakoupit.

Více o vínech na www.salonvin.cz

Tisková zpráva, zdroj: NVC&Omnimedia. Pro více informací, prosím, kontaktujte:

Ing. Pavel Krška, Národní vinařské centrum, o.p.s.
E-mail: pavel.krska@vinarskecentrum.cz
Tel.: +420 721 414 575

Mgr. Jana Škrletová, Omnimedia, s. r. o.
E-mail: j.skrletova@omnimedia.cz
Tel.: +420 602 355 069

You may also like...