Angelina a Brad: Nejlepší rosé roku

Každoročně vydává renomovaný americký časopis Wine Spectator svůj seznam TOP 100 nejlepších vín daného roku. Tento rok se v této elitní skupině umístilo jediné růžové víno – Côtes-de-Provence Miraval 2012. S výtečným hodnocením 90/100 se umístilo na 84. místě a samozřejmě získalo titul „Nejlepší rosé světa.“ I když toto víno nepřekonalo slavné Château Canon-La Gaffelière (umístilo se 2.) nebo Châteauneuf-du-Pape Château de Beaucastel 2010 (na 8. místě), dokázalo porazit legendární Château d´Yquem 2011 na 98. místě.
Době uvedení na trh tohoto prvního cuvée dvojice Joli / Pitt, v březnu 2013, ohodnotil je vinařský kritik Thierry Desseauve výrazy jako: „energie, dynamika, dlouhá dochuť a svěžest v ústech“ stejně joko „výrazný ovocný projev a přirozený charakter.“
Pro připomenutí – toto víno vzniká spolupráci slavné dvojice Angelina Joli a Brad Pitt s rodinou Perrinových (majitelé Château Beaucastel). Víno je složeno z odrůd Grenache, Cinsault a Rolle. Všechny hrozny pocházejí z bio vinic. Celková rozloha usedlosti (nejen vinic) čítá přes 500 hektarů a dvojice jí zakoupila v roce 2008. Je potřeba zmínit, že majitelé neumístili svá jména pouze na etiketu, ale aktivně spolupracují na výrobě vína a rozvoji rozlehlé usedlosti. O tom částečně svědčí i fakt, že jména majitelů nejsou nijak prezentována na lahvích ani ve vinařství. Cílem spolupráce je mimo jiné do budoucna vyrábět nejlepší červená vína v Provence.
Zdroj: Figaro Vins, Miraval

Miraval provence

Miraval provence

Miraval vína růžová a bílá

Miraval vína růžová a bílá

miraval3

Miraval – vinařství Angeliny a Brad v Provence

Martin Kozák

redaktor VINO.TK

You may also like...